…over mijn stad -Turnhout- !

En het schrijversvuur is nog steeds niet geblust.
Bij de start van mijn blogs in 2015, heb ik er bewust voor gekozen om de lezers vooral informatie te brengen over thema’s die in de reguliere pers niet of minder aan bod komen. En wat ik in mijn beroepsleven al meermaals ook ervaren had als blinde vlekken in de berichtgeving.

Nochtans betreft het allemaal gegevens en feitelijke omstandigheden die een grote impact hebben op de Turnhoutse samenleving èn het samen-leven als dusdanig ook beïnvloeden. En -helaas- niet altijd in de positieve zin. Maar dat is voor mij géén reden om niet te schrijven over thema’s die vaak gevoelig liggen.
Zo wat de demografische evolutie -lees bevolkingsevolutie- in Turnhout betreft. Maar eveneens over de aanhoudend hoge werkloosheid- en leeflooncijfers. Over de evolutie inzake criminaliteit, maar ook over de omvang en oorzaken van de groeiende armoede in onze stad.
Hierbij ook aandacht voor de hoegrootheid van de problematieken waarmee Turnhout als kleinste centrumstad te kampen heeft, en hoe die problemen zich verhouden tegenover de andere 12 centrumsteden, maar eveneens tegenover de andere gemeenten van de stadsregio en/of andere steden met een centrumfunctie in het arrondissement.

Wat in die jaren ook vaak aan bod is gekomen is de NIET-fusie van Turnhout met de omliggende gemeenten in het samenwerkingsverband. Met daarbij een focus op de redenen, omstandigheden die hiertoe zouden kunnen gelden.
En ja, wie in mijn blogs te weinig positieve zaken leest over onze stad -die er uiteraard ook heel wat zijn- heeft niet helemaal ongelijk. Maar, zoals eerder al gesteld heeft dat te maken met de -inhoudelijke- doelstelling die ikzelf aan deze blog gaf en geef.
Het is nooit de bedoeling geweest om alles wat in de gazetten verschijnt, gewoon over te schrijven. Dat vind ik trouwens ook zinloos, want dan zou ik gewoon het nieuws wat anderen brengen, achterna hollen. Dan zou ik me beter aanmelden bij één of andere krant als freelance medewerker.
Relevantie ?!

Als u me de vraag zou stellen of mijn blogs, maar vooral de informatie erin verwerkt, ook wel enige relevantie hebben ?! Dan zou mijn antwoord ondubbelzinnig en luid JA klinken.
De beste graadmeter is wat mij betreft het aantal lezers van die blogs. Zo zijn er dit jaar, sinds 1/1/2025 tot op vandaag al meer dan 25.500, of goed voor 222 lezers per dag ! De topper van de 60 blogs dit jaar, is goed voor -1.885- lezers. Twee andere blogs respectievelijk 1.445 en 1.140 lezers. Verder 6 blogs met meer dan 500; 8 blogs met +400 en 8 blogs met +300 lezers. Géén enkele blog met minder dan 100 lezers…
De blog die u nu leest is meteen ook nummer -1.700- sinds 2015. 255.000 bezoekers hebben samen 428.000 keer mijn blog gelezen.
46 jaar woon ik in Turnhout. In al die jaren heb ik de stad enorm zien veranderen. Zowel inzake infrastructuur, waarbij zowat alle grote fabrieken uit de stad verdreven werden naar een daartoe voorziene industriezone, als inzake nieuwe wegen. Maar ook de ontwikkelingen op de Warandesite met de uitbreiding van die Warande, de Futur, nieuwe bib…

En ook al heeft het 40 jaar geduurd, we kunnen als Bink enkel maar blij zijn met hoe de vroegere Brepolssite in het centrum v/d stad werd omgetoverd tot Turnova.
Maar de meest indringende verandering in onze stad is, wat mij betreft, de bevolkingsevolutie en dan vooral deze van de laatste 10 à 15 jaar. Daarom ook wellicht dat dit in mijn blogs nogal wat aandacht kreeg en krijgt.
Ik heb altijd graag in Turnhout gewoond, heb er me altijd veilig gevoeld en geniet volop van alle mooie dingen die deze stad te bieden heeft.

Maar om echt en duurzaam verbindend te kunnen zijn in onze mooie maar erg diverse stad vind ik het belangrijk dat elke Bink op de hoogte kan zijn en kennis kan nemen van alle aspecten van het samenleven. Anders vaar je blind tegen een kademuur !
Met die ingesteldheid wil ik ook gewoon verder blijven bloggen. Met dank en waardering voor die talrijke lezers ! En vooral dank aan hen die mijn blog de moeite waard vinden om te delen.
En wie zich niet kan vinden in de keuze van de inhoud van mijn blog, geef ik de raad ze gewoon niet meer te lezen, al zijn inhoudelijke en onderbouwde reacties uiteraard altijd welkom.
Dré Wolput 26 april 2025.