Geen categorie

Ik ben géén wit konijn…

…maar wie zal het dan wel worden voor Conner Rousseau ?

Tegen alle verwachtingen in, heeft vooruit-President Conner, aan Liesbeth Homans (NVA) gevraagd nog even voorzitter te blijven van het Vlaams parlement.

Nochtans is, in de verdeling van de posten, het ambt van parlementsvoorzitter aan Vooruit toegewezen.

Sindsdien doen allerlei speculaties over wie het dan wel zou kunnen worden, de ronde.  https://www.hln.be/binnenland/welk-wit-konijn-zal-conner-rousseau-vooruit-uit-zijn-hoed-toveren-om-liesbeth-homans-n-va-op-te-volgen~accff6ad/

Dat Rousseau (af)wacht om een parlementsvoorzitter aan te duiden, heeft simpelweg alles te maken met 13 oktober, dag van de gemeenteraadsverkiezingen.

Pas als die duiven gevallen zijn, mogen we ons aan een naam  verwachten.

Wie de afgelopen dagen de media volgde, heeft net als ikzelf kunnen vaststellen dat Turnhoutenaar Hannes Anaf, meermaals werd getipt als kandidaat minister. Maar blijkbaar paste dat niet in het plaatje van de meest vrouwelijke Vlaamse regering ooit.

Anderzijds maakt Hannes vandaag in GVA, uitdrukkelijk bekend dat hij absoluut burgemeester van Turnhout wil worden.

De uitdagingen voor mijn stad zijn zo groot dat ik dat wil -burgemeester- zijn, aldus Hannes. https://www.gva.be/cnt/dmf20240912_94931409

Uiteraard kan dat enkel maar als zijn partij zondag over acht dagen ook de grootste zou worden… Maar dat is voor iedereen afwachten

Met dergelijke uitgesproken ambitie is het dan ook erg onwaarschijnlijk dat Hannes Anaf het mandaat van parlementsvoorzitter in de schoot geworpen krijgt.

Trouwens hoorde ik Conner Rousseau enkele dagen geleden verklaren dat hij of zij die voorzitter zou worden van het Vlaams parlement, de bewaker is van de democratie !!

Als dat toch Hannes Anaf zou zijn, is dat allesbehalve democratisch, want kiezersbedrog. Het ambt kan noch mag hij immers cumuleren met het mandaat van burgemeester.

Daar even op doordenken…  Anaf als eerste burger in Vlaanderen en  Achraf El Yakloufi dan als burgemeester ? Dat zou dan na Leuven, de tweede centrumstad worden in Vlaanderen met een burgemeester die een Marokkaanse achtergrond heeft.

Standaard