Geen categorie

Geef ze (g)een kans ?!

Een antwoord op uitlatingen als

Ik denk ook dat het VB hier veel stemmen gaat halen want met loze woorden zoals het er nu aan toe gaat scoor je niet.

Antwoord als er op dit ogenblik één partij is die niet(s) anders dan loze woorden uitkraamt is het wel het VB. Deze partij heeft immers sinds hun ontstaan nooit ergens (noch lokaal, noch Vlaams noch federaal) in een coalitie moeten samenwerken, beleid moeten voeren, laat staan beslissingen nemen.

Geef ze de kans om het tegendeel te bewijzen dat hoort toch zo in een democratie trouwens het is aan de huidige politiekers om dit te voorkomen maar ik zie hier met het huidige bestuur weinig verbetering en daar gaat het toch om.

Antwoord : wat of welk tegendeel zouden ze dan moeten/kunnen bewijzen ? Wil je me hèt of dè thema’s aangeven wat ‘zij’ volgens u kunnen veranderen en in welke mate. Als ik die ‘verzuchtingen’ ken, kan ik tenminste antwoorden…

En op deze vraag kwam er uiteraard géén antwoord…

Dan geef ik zelf maar antwoorden in deze blog

9 juni 2024 Vlaams, federaal en Europees

Dat het VB deel zal uitmaken van een federale regering is gewoon ondenkbaar in dit land.

En om het in Vlaanderen voor het zeggen te krijgen moeten ze dan wel eerst een absolute meerderheid behalen. (god of wie dan ook beware ons hiervan)

De thema’s die de corebusiness van het VB uitmaken zoals veiligheidsbeleid; justitie en strafwetboek; migratie en asielbeleid, sociale zekerheid; werkloosheid en RVA, pensioenen, leefloon…maken allemaal integraal deel uit van de federale overheid en daar kunnen zij op Vlaams -of lokaal- niveau, géén knijt aan veranderen. Ze zouden natuurlijk zoals de Catalanen eerder ook al probeerden de onafhankelijkheid kunnen uitroepen…die initiatiefnemers belandden allemaal in de gevangenis !

13 oktober 2024

Om het alleen voor het zeggen te hebben in Turnhout moeten ze minstens 18 van de 35 gemeenteraadszetels behalen. Dat ze mogelijk wel de grootste partij worden geeft hen de kans om gedurende 14 dagen het initiatief te nemen om een coalitie te vormen. De kans dat zij de nodige partner(s) daarbij vinden is, zo hoop ik toch, ook al onbestaande.

En zelfs als dat wel het geval zou zijn zullen zij moeten inleveren  op hun eisen en programmapunten. Net zoals Wilders -leider van het de Nederlandse PVV-  in  Nederland heeft moeten doen, enkel al om coalitiegesprekken op gang te brengen.

Wat zou het VB -niet- kunnen veranderen ?

*De instroom van vreemdelingen, niet, want iedereen die op een wettelijke manier in België verblijft, mag zich vestigen waar hij of zij dat wil. Zo ook in het kader van gezinshereniging !

*het niet meer toekennen van de Belgische nationaliteit. Ook al niet want ook dat is federale bevoegdheid/wet

*Omkeren van de diversiteit in Turnhout. Ook al niet  vermits in 2023, bij de -50 jarige inwoners van onze stad, reeds een meerderheid van 54% van vreemde herkomst was. Meer specifiek is 65,4% van vreemde herkomst in de leeftijdsgroep van 0 tot 2 jaar en 63,5% in de leeftijdsgroep van 3 tot 11 jaar.

*De afname van het aantal borelingen waarvan de moeder de Belgische geboortenationaliteit heeft, neemt in sneltreinvaart af. Waar dat in 2021 nog in 44,6% van de geboorten het geval was is dat in 2022 al gedaald met bijna 4% (40,9%) Concreet betekent dit dat van de 555 kindjes die in 2022 zijn geboren er maar 222 een moeder met Belgische geboortenationaliteit hebben. De cijfers van 2023 zijn nu nog niet gekend.

Leg mij maar eens uit hoe het VB desgevallend deze voortschrijdende diversiteit zal kunnen keren ?!

*Trouwens, wat ik in het geheel van deze demografische verschuivingen nog eens uitdrukkelijk wil beklemtonen…van de 18.573 inwoners van vreemde herkomst in Turnhout, zijn er 8.915 afkomstig uit één van de 27 EU-landen en 9.658 uit een niet EU-land. Als het VB het zo graag -maar niet terecht- heeft over omvolking, betreft het dus enkel deze laatste groep.

*Meer blauw op straat ? Daar is deze coalitie volop werk van aan het maken. Recent nog, pakte het Turnhoutse stadsbestuur uit met een ambitieus actieplan tegen straatintimidatie. Klemtoon in dit plan is vooral ‘politie anders op straat’ dan enkel in een combi. https://www.gva.be/cnt/dmf20240214_95493777

Geef ze géén kans !

Nee, democratie is niet hetzelfde als de grootste partij betrekken in het beleid. Noch lokaal, noch Vlaams of federaal.  Na dat de kiezer heeft gesproken staat het elke partij vrij om partners te vinden die bereid zijn om in een coalitie samen het beleid uit te tekenen op basis van een bestuursakkoord.

En wat mij betreft mag noch moet het VB een kans krijgen !

Nu, dit gezegd zijnde weet ik wel zeker dat ik deze blog in de loop van het jaar nog meermaals onder de aandacht zal moeten brengen…

Tenslotte

Een burgemeester moet bij zijn benoeming volgende eed afleggen Ik zweer de verplichtingen van mijn mandaat trouw na te komen
Bij die verplichtingen hoort ook het (laten) naleven van alle wetten, verordeningen of decreten !

Standaard

4 gedachtes over “Geef ze (g)een kans ?!

  1. Eric Urkens's avatar Eric Urkens zegt:

    Dag Dré, voor het eerst vind ik je column gewoon “kut”. Indien 7 procent van de bevolking goed is voor 70 procent van de problemen dan moet dat alarmbellen doen rinkelen. De drugsmaffia, geweldplegingen, granaataanslagen, terreuraanslagen, gijzelingen en ontvoeringen. Altijd zitten we in dezelfde groep of origine. Gelukkig is u blij met hun steeds nadrukkelijkere aanwezigheid.

    Met vriendelijke groet,

    Like

    • Beste, dat jij deze blog ‘kut’ noemt, vind ik helemaal niet erg. Mijn parler vrai valt bij meer mensen wel eens slecht. Zeker zij die het moeilijk hebben met iemand die zegt waar het op staat. Nu, dit gezegd zijnde kan ik niet anders dan vaststellen dat uw reacties de inhoud van deze blog ver voorbij gaan. Ik beschrijf immers de situatie inzake diversiteit zoals ze zich in Turnhout voordoet. Niks meer-niks minder. Ik heb daar ook helemaal géén persoonlijke appreciatie aan toegevoegd in weerwil van uw conclusie. Toch wil ik je graag enkele antwoorden geven die ook buiten ‘het bestek’ van deze blog vallen. Criminaliteit kent helaas géén grenzen en al zeker niet de drugscriminaliteit. Maar ik wil je toch even herinneren aan de dodelijke criminaliteit van de Bende Van Nijvel, actief op Belgisch grondgebied. Verantwoordelijk voor maar liefst 28 doden en minstens 40 gewonden. Alhoewel deze zaak nooit werd opgelost, was en blijft er een ‘ijzersterk vermoeden’ dat het extreem-rechtse WNP hiervoor verantwoordelijk was…Ongetwijfeld met de bedoeling de stabiliteit van ons land te ontwrichten en zo te kunnen groeien neer aan politiestaat… De inspanningen die door onze politie- en veiligheidsdiensten worden geleverd inzake het bestrijden van (drugs)criminaliteit mag je alles behalve onderschatten. Denk daarbij maar aan het sky-ecc dossier waarbij honderden verdachten kunnen worden vervolgd. De aanslagen en schietpartijen die we de laatste tijd kennen zijn daar een gevolg van. En ja, ik weet ook dat het vaak dezelfde nationaliteiten zijn die in deze dossiers opduiken. En ik weet ook dat die onmiddellijk worden bijgestaan door een horde dikbetaalde advocaten die zelfs pleiten om de telefoononderzoeken ongeldig te verklaren, waar het gerecht gelukkig niet is op ingegaan.

      Like

  2. Eric Urkens's avatar Eric Urkens zegt:

    Beste Dré, 

    Ik vind uw blog best informatief en lees hem met graagte.

    Maar wanneer je meegeeft dat een bepaalde partij beter niet bestuurt lijkt me dit wel aan een bepaalde waardetoetsing onderhevig. Of die partij de oplossing zou hebben weet ik niet. Waarschijnlijk niet.

    Het nooit opgeloste, meer dan 40 jaar oude Bende-verhaal, leeft nog bij de huidige 55-plussers en bij de nabestaanden van de toenmalige slachtoffers. Onze samenleving zag er toen ook bepaald anders uit. In 1985 behaalde de CVP nog 49 zetels federaal, nu nog 12.

    De golf van terroristische aanslagen in zowat de ganse Westerse wereld na 2004, ook in ons land met o.a. bommen in Zaventem en Maalbeek, 35 doden en 270 gewonden, stemmen tot nadenken inzake de richting welke onze samenleving uitgaat. De doden vallen vaak aan de kant van de mensen die kritiek durven uiten, een Pim Fortuyn, een Theo Van Gogh. Vele anderen zoals Ayaan Hirsi Ali moesten het hazenpad kiezen of onderduiken.

    Toch dank voor uw reactie.

    Met vriendelijke groet,

    Like

    • Vanzelfsprekend is dit een waardeoordeel. Het mens- en maatschappijbeeld waar het VB voor staat stemt absoluut niet overeen met het mijne. Eenvoudiger dan dit kan ik het niet uitdrukken. Maar ik zal nooit individuele mensen veroordelen omdat ze voor het VB stemmen.

      Like

Reacties zijn gesloten.